fbpx

Jak używać Memories na Snapchacie?

O nowej funkcji, jaką wprowadził Snap, pisałam niedawno w artykule Snapchat zmienia politykę – Snapy nie będą znikać. Ponieważ 10 lipca dostałam od TeamSnachat wiadomość, że aktualizacja jest już dostępna,  odpowiem Wam na pytanie – jak używać Memories na Snapchacie?

Jak po sznurku

Snap przygotował dla nas cały przewodnik, który prezentuję tutaj w kliku zdjęciach.

Snapchat Memories 1

Nie ma tu jakiejś filozofii – wystarczy po prostu czytać ze zrozumieniem, a potem upewnić się, że się przeczytało ze zrozumieniem 😉 I naciskać tam, gdzie Snap nam wskazuje. Natomiast gdy dochodzimy do miejsca wyboru naszych Memories, sprawa kształtuje się następująco:

Snapchat Memories 2

Snapchat Memories 3I tutaj już możemy się trochę rozwinąć. Snapy lub zdjęcia/filmy zachowane w rolce aparatu zaznaczyć możemy poprzez przycisk w prawym górnym rogu ekranu (zaznaczyłam niebieskim kwadratem). Po zaznaczeniu pojawią się nam następujące funkcje (na różowym pasku na dole):

  • kosz,
  • udostępnienie zdjęcia (mailem, jakąś aplikacją itd),
  • dodanie snapa do „Tylko dla moich oczu”, czyli miejsca, do którego dostęp masz tylko Ty i np. podczas pokazywania swoich Memories innym nie zobaczą oni wrzuconych do tej skrytki snapów,
  • tworzenie Story, gdzie musisz wybrać min. dwa Snapy, które utworzą historię. Będziesz mógł potem wysłać ją do znajomego.

A jak dodać snapa do Memories?

Bardzo prosto. Kiedy nagrasz snapa, to wysyłając go użyj niebieskiej strzałki. Pokaże Ci się standardowe menu wyboru, do kogo snap ma trafić, ale wzbogacone o jeszcze jedną pozycję, Moje Memories  właśnie (zobacz na grafice).

 

Jeśli macie jakiekolwiek pytania – piszcie! Chętnie pomogę, a szczególnie zadawajcie je na moim snapie: amwisnie.

Polecam Wam też moje inne artykuły, np. o tym, jakie są zasady korzystania ze Snapa 🙂

 

 

Przewiń do góry

Czy zdążysz?
ostatnie sztuki mojej książki!

Zaufanie jest walutą przyszłości, dzięki której realizujesz swoje cele. 

Zaufanie wielu możesz zdobyć, jeśli będziesz umiejętnie budował swoją markę osobistą.

Moja książka „Wizerunek w social media” jest przewodnikiem, który przeprowadzi Cię przez cały proces. Zostały ostatnie sztuki, a nie będzie trzeciego wydania.

Sprawdź teraz!