fbpx

Jak używać Memories na Snapchacie?

O nowej funkcji, jaką wprowadził Snap, pisałam niedawno w artykule Snapchat zmienia politykę – Snapy nie będą znikać. Ponieważ 10 lipca dostałam od TeamSnachat wiadomość, że aktualizacja jest już dostępna,  odpowiem Wam na pytanie – jak używać Memories na Snapchacie?

Jak po sznurku

Snap przygotował dla nas cały przewodnik, który prezentuję tutaj w kliku zdjęciach.

Snapchat Memories 1

Nie ma tu jakiejś filozofii – wystarczy po prostu czytać ze zrozumieniem, a potem upewnić się, że się przeczytało ze zrozumieniem 😉 I naciskać tam, gdzie Snap nam wskazuje. Natomiast gdy dochodzimy do miejsca wyboru naszych Memories, sprawa kształtuje się następująco:

Snapchat Memories 2

Snapchat Memories 3I tutaj już możemy się trochę rozwinąć. Snapy lub zdjęcia/filmy zachowane w rolce aparatu zaznaczyć możemy poprzez przycisk w prawym górnym rogu ekranu (zaznaczyłam niebieskim kwadratem). Po zaznaczeniu pojawią się nam następujące funkcje (na różowym pasku na dole):

  • kosz,
  • udostępnienie zdjęcia (mailem, jakąś aplikacją itd),
  • dodanie snapa do „Tylko dla moich oczu”, czyli miejsca, do którego dostęp masz tylko Ty i np. podczas pokazywania swoich Memories innym nie zobaczą oni wrzuconych do tej skrytki snapów,
  • tworzenie Story, gdzie musisz wybrać min. dwa Snapy, które utworzą historię. Będziesz mógł potem wysłać ją do znajomego.

A jak dodać snapa do Memories?

Bardzo prosto. Kiedy nagrasz snapa, to wysyłając go użyj niebieskiej strzałki. Pokaże Ci się standardowe menu wyboru, do kogo snap ma trafić, ale wzbogacone o jeszcze jedną pozycję, Moje Memories  właśnie (zobacz na grafice).

 

Jeśli macie jakiekolwiek pytania – piszcie! Chętnie pomogę, a szczególnie zadawajcie je na moim snapie: amwisnie.

Polecam Wam też moje inne artykuły, np. o tym, jakie są zasady korzystania ze Snapa 🙂

 

 

Przewiń do góry

Jeśli od pracy 1:1 wolisz pracę własnym tempem, sprawdź mój kurs online!

Wykorzystaj moc swojej marki do osiągania celów zawodowych