fbpx

Jak wyłączyć Memories na Snapie?

Pytanie „Jak wyłączyć Memories na Snapie?” jest najczęściej padającym pytaniem, które mi ostatnio zadajecie. Mówiąc krótko, mam złe wieści. Nie da się. Ba dum tss.

Co mogę zrobić?

Skoro już ustaliliśmy, że nie warto się głowić nad wyłączeniem tej funkcji (nie funkcjonalności!), możemy zastanowić się, co zrobić, aby była ona jak najmniej uciążliwa. A są na to sposoby. Co prawda małe kółeczko pod przyciskiem do robienia zdjęć i filmów nie zniknie – co pewnie jest najbardziej irytujące, ale możemy ustawienia Snapa dostosować tak, aby np. nie zapychały nam pamięci telefonu (która jest i tak nadszarpnięta przez wagę apki).

Instrukcja

Zerknij na poniższe screeny. Miejsca, gdzie należy kliknąć, aby były dobrze widoczne, zaznaczyłam różowym kółkiem.

  1. Po otwarciu Snapa kliknij duszka,
  2. Następnie kliknij trybik,
  3. Motem wybierz Memories. Na tym ekranie masz pole wyboru, gdzie chcesz zapisywać snapy oraz czy chcesz, aby Twoje Stories były zapisywane w Memories. Jeśli odznaczysz to drugie pole wyboru, Snap nie zapisze Twoich stories, nigdzie. Prawdopodobnie chodzi Ci właśnie o to. Natomiast, jeśli chcesz zdecydować, gdzie zostaną zapisane snapy, kliknij w „Zapisz w…”,
  4. Na kolejnym ekranie pojawi się pole wyboru. Możesz zdecydować, gdzie automatycznie zapiszą się snapy. Podpowiadam – jeśli chcesz zachowywać snapy, lecz często o nich zapominasz – wybierz opcję „rolka z aparatu” (na Androidach powinno być podobnie) – wówczas będziesz mieć większą kontrolę nad tym, co zajmuje miejsce w Twoim telefonie.

Zachęcam Cię to zajrzenia na moje inne wpisy o Snapie – zapewne znajdziesz tam coś nowego!

Jak używać Memories na Snapchacie?

Snapchat zmienia politykę snapy nie będą znikać

Aha, i oczywiście – zaproaszam na mojego Snapa – amwisnie.

jak wyłączyć memories

 

Przewiń do góry

Jeśli od pracy 1:1 wolisz pracę własnym tempem, sprawdź mój kurs online!

Wykorzystaj moc swojej marki do osiągania celów zawodowych