fbpx
Nawyki, które pomagają działać 2

Nawyki, które pomagają działać

⭐️ Jestem kobietą czynu. Jak się za coś uprę, to do tego dojdę. Ale czasem nie jest łatwo 😉 A już w ogóle, jeśli nie mamy narzędzi bądź technik, które pomagają przezwyciężyć wyzwania. Okres luty – sierpień 2022 mnie nie oszczędzał… Pewnie nie było tego jakoś specjalnie widać, ale mogę go uznać za najgorszy czas w moim biznesowym życiu. Dlatego zaczęłam szukać rozwiązań. To, które Wam zaraz pokażę jest mini-planem, jest cegiełką w strategii, która sprawiła, że dzisiaj… ja nie latam, ja pędzę jak rakieta 😉

Uważam, że jeśli dobrą radę wdroży się z zaangażowaniem i robi się to regularnie, nie ma innej opcji – wyniki się pojawią. Oto więc moje nawyki, które codziennie stosowane sprawiają, że co chwilę osiągam swoje cele. 

NAWYK 1: Rano, gdy przychodzę do biura, pierwsze, co robię, to otwieram mój biznes planer i wpisuję, co DZISIAJ chcę osiągnąć. Może to być nowy klient, może to być oddanie projektu. Wpisuję to, co jest dla mnie najważniejsze.

NAWYK 2: Bez specjalnego zastanowienia wypisuję ręcznie sposoby na dotarcie do moich celów (jeśli to wymaga pracy kreatywnej). Wypisuje „najdziwniejsze” pomysły, daję mojej podświadomości się uzewnętrznić, nie oceniam. 

NAWYK 3: Przechodzę do działania – zanim się zorientuję, że jakiś pomysł może wydawać się dziwny 😉 Jeśli wpadłam na dane rozwiązanie, prawodopodobnie mogę danym działaniem osiągnąć coś, co mnie zadowoli.

Wierzcie lub nie, ale jeśli zostawimy w tyle naszego wewnętrznego krytyka, to dzieją się rzeczy  niesamowite. Trochę już o tym pisałam w poście pt. „A gdyby tak przestać używać logiki?”

Natomiast w tych nawykach jest inna magia:

  1. Chodząc na siłownie trenujemy nie tylko swoje mięśnie, ale także swój charakter – zgadzasz się? Gdy Twój umysł widzi, że CODZIENNIE stawiasz sobie cele, zaczyna się trenować w znajdowaniu rozwiązań, podawaniu Ci nowych pomysłów,
  2. Kiedy spisujesz cele, naturalnie nadajesz priorytet temu, co chcesz osiągnąć, więc skupiasz się bardziej na nich niż na wszystkim wokół,
  3. Gdy widzisz, że to działa na małych celach, zaczynasz sięgać po bardziej śmiałe i zuchwałe. I tutaj jest dopiero fun!

No dobrze…. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zmienić swoje cele dzięki nawykom, to oczywiście – pisz na priv. Podpowiem kilka rozwiązań, które zadziałały u mnie.

Czekam na twój komentarz – ciekawa jestem, czy wdrożysz tę technikę w swoje życie 🙂

Scroll to Top

Kurs online

LinkedIn

w 7 krokach

Anna-Maria Wiśniewska

Jeśli od pracy 1:1 wolisz pracę własnym tempem, sprawdź mój kurs online! Wykorzystaj moc swojej marki do osiągania celów zawodowych.