fbpx

Co zrobić, by zdjęcie profilowe ze zdjęciem w tle stanowiło jeden obraz?

Coraz trudniej jest wyróżnić się na Facebooku, nie dziwi mnie więc, jeśli coraz częściej pytacie mnie o ciekawe ubarwienia, jakie można zastosować na swoich profilach. Jednym z takich pytań jest właśnie, co zrobić, by zdjęcie profilowe ze zdjęciem w tle stanowiło jeden obraz?

Rzeźba w g…linie

Ciekawa jestem, ilu z Was próbowało zrobić to ręcznie, np. w Canvie lub – co gorsza w Paintcie… 😉 Mam nadzieję, ze niewielu, bo co prawda fantastyczne to narzędzia (bardziej chodzi mi to o Canvę niż o Painta,  kwestia preferencji…) ale do tego, co chcemy zrobić w ogóle się nie nadają, bo… po prostu nie mają takiej funkcji, a robić to „na oko” i ręcznie… koszmar.

… no to do sedna

cover i profile

Programem, który wręcz zrobi to za Ciebie jest Cover Banner. Strona wygląda dość topornie, ale absolutnie się tym nie sugeruj. Polecam obejrzeć tutorial, który jest w formie video (niestety po angielsku, ale jest pokazane łopatologicznie, więc nie powinno to stanowić problemu). Oprócz tej najważniejszej dla nas funkcji (tak, funkcji, nie funkcjonalności, bo funkcjonalność to cecha!) serwis posiada jeszcze wiele innych, m.in. generalną edycję zdjęcia taką jak nasycenie, światło, kontrast, dodawanie tekstu itd.

Dodatkowym plusem jest to, że grafika będzie przycięta do rozmiaru wymaganego przez Facebooka, a – jak wiadomo – ci, którym zależy na detalach i np. rozmieszczeniu tekstu, bardzo to docenią.

Przestrzeń dla Ciebie

A Ty, masz może jakieś konkretne programy, serwisy, które pomagają Ci ogarniać social media? Jeśli tak, koniecznie się podziel 🙂 Czekam na Twój komentarz poniżej.

Jeśli interesują Cię usprawnienia, jakimi możesz się wspomóc, koniecznie sprawdź mój artykuł o aplikacji Sombrero dla prowadzących social media swojej marce. 

Koniecznie także dodaj mnie na Snapie: amwisnie. Tam codziennie dostaniesz dawkę inspiracji i wiedzy – ekskluzywnie i personalnie 🙂

Scroll to Top

Kurs online

LinkedIn

w 7 krokach

Anna-Maria Wiśniewska

Jeśli od pracy 1:1 wolisz pracę własnym tempem, sprawdź mój kurs online! Wykorzystaj moc swojej marki do osiągania celów zawodowych.