fbpx
jak usunąć profil na linkedin Anna-Maria Wiśniewska

Jak usunąć konto na LinkedIn? Przeczytaj!

Jakiś czas temu jeden z klientów zapytał mnie o to, jak usunąć konto na LinkedIn. Stwierdziłam, że jest to temat, który może stanowić wyzwanie pod kilkoma względami – po pierwsze, jak to zrobić, a po drugie, czy „zamkniecie konta”, o którym mówi LinkedIn jest tożsame z jego usunięciem. 

UWAGA! Jeśli chcesz zamknąć/usunąć konto, bo np. znalazłeś już pracę – stanowczo odradzam! Dobry LinkedIn to Twoja wizytówka na całe życie, a nie wiesz, co będziesz robić za parę lat (czy nawet miesięcy). Możesz awansować, ale równie dobrze – stracić pracę i szukać nowej. A do tego będzie Ci potrzebny LinkedIn właśnie. Dlatego mimo wszystko nie usuwaj swojego konta, jeśli robisz to tylko dlatego, że uważasz, że nie będzie Ci ono potrzebne. A jeśli chcesz, aby Twoje konto było profesjonalne i skuteczne  – tutaj proponuję Ci moje pełne wsparcie, wiedzę i doświadczenie.

Aby usunąć konto, należy najechać myszką na swoje zdjęcie po prawej stronie u góry, dalej wejść w ustawienia prywatności, po czym kliknąć w zakładkę „konto”. Tam natomiast, po prawej stronie na dole, znajduje się polecenie „zamknij konto” (patrz: grafika – zaznaczone na żółto).

Zamknięcie a usunięcie

linkedusuniecie

Po zamknięciu konta na LinkedIn należy odczekać do 72 godzin, a dopiero wówczas zostanie ono usunięte. Twój profil jednakże może być jeszcze przez jakiś czas wyświetlany przez wyszukiwarki internetowe, ale w końcu przestanie się pojawiać w wynikach wyszukiwania. LinkedIn nie ma na to żadnego wpływu.

Jeśli jednak denerwuje Cię kwestia obecności usuniętego profilu w wynikach wyszukiwania, podaję link do forum Google, który inni członkowie LinkedIn uznali za przydatny w usuwaniu informacji z wyników wyszukiwania Google.

Tak więc zamknięcie konta odbywa się natychmiastowo, ale jego usunięcie trwa nieco dłużej – w tym cała różnica.

Prośba

Według moich statystyk niniejszy artykuł jest jednym z najpopularniejszych z tych, które opublikowałam dotychczas na swojej stronie. Dlatego chciałabym wykonać pewien test – jeśli doczytałeś artykuł do końca, wpisz proszę w komentarzu… cokolwiek – może być uśmiech lub „dzięki”. Dziękuję 🙂

Przewiń do góry

Czy zdążysz?
ostatnie sztuki mojej książki!

Zaufanie jest walutą przyszłości, dzięki której realizujesz swoje cele. 

Zaufanie wielu możesz zdobyć, jeśli będziesz umiejętnie budował swoją markę osobistą.

Moja książka „Wizerunek w social media” jest przewodnikiem, który przeprowadzi Cię przez cały proces. Zostały ostatnie sztuki, a nie będzie trzeciego wydania.

Sprawdź teraz!