fbpx

Recenzja aplikacji Sombrero od Sotrender

IMG_1106W grudniu 2015 roku Sotrender wypuścił aplikację, która – w zamyśle – ma pomagać przedsiębiorcom w wykorzystywaniu social mediów. Firma, która zajmuje się analizowaniem i optymalizowaniem korzystania z mediów społecznościowych, doszła do bardzo słusznego wniosku, że takie osoby jak np. samozatrudnieni, managerowie restauracji czy hoteli, a także promujący własną osobę coachowie/trenerzy, nie mają zbyt wiele czasu aby zagłębiać się w tajniki social mediów. Stworzyła więc aplikację Sombrero, które jest zarazem przewodnikiem jak i motywatorem działań.

Jak to działa?

Aplikacja skonstruowana jest w ten sposób, że niemal codziennie przypomina nam, że powinniśmy wykazać się jakąś aktywnością w mediach społecznościowych. I to nie byle jaką, ale z góry zaplanowaną. Jedyne, co nam pozostaje, to jest wykonać dane zadanie w ramach 4 dostępnych social mediów – Facebook, Twitter, Instagram i własny blog.

Pierwsze kroki

Po ściągnięciu IMG_1109aplikacji i zalogowaniu się, od razu zapytają nas o wybór social mediów, jakie chcemy podłączyć. Należy je wskazać, po czym dodać kolejne profile. Kiedy zakończymy ten etap, pokaże się nam możliwość zobaczenia pierwszej wskazówki – od razu z przykładem. Bardzo dobrze rozwiązano tutaj kwestię ewentualnych pytań – z poziomu aplikacji można przejść na bloga Sotrendera, gdzie mowa o konkretnym zagadnieniu.

Jakie zadania dostaniemy od Sombrero?

Podstawowy plan treningowy składa się z 20 zadań. Poruszane są tam takie tematy, jak:

  • kreacja treści,
  • mierzenie skuteczności komunikacji,
  • branding i optymalizacja profili w mediach społecznościowych,
  • obsługa klienta,
  • grupa docelowa
  • reklama w social media.

IMG_1108Minusy?

Pierwszy to taki, że apka jest to angielsku, jak z resztą cały blog. To spore utrudnienie da nieanglojęzycznych, ale należy pamiętać, że jest to wciąż wersja testowa. Druga kwestia – aplikacja jest tylko na Androida i iOS, brak Windows Phone. Ale – jak wyżej – przy wersji testowej jest to zupełnie zrozumiałe.

Podsumowanie

Uważam, że Sombrero to przemyślana aplikacja, w którą Twórcy włożyli sporo czasu, pracy i doświadczeń. Faktycznie kieruje krok po kroku, daje ciekawe rady i w wielu przypadkach (np. przy braku pomysłu na content) może pomóc.

Dlatego rekomenduję ją Wam, ściągnijcie i wypróbujcie sami!

 
IMG_1110IMG_1111IMG_1114

IMG_1116IMG_1115
IMG_1158

Przewiń do góry

Czy zdążysz?
ostatnie sztuki mojej książki!

Zaufanie jest walutą przyszłości, dzięki której realizujesz swoje cele. 

Zaufanie wielu możesz zdobyć, jeśli będziesz umiejętnie budował swoją markę osobistą.

Moja książka „Wizerunek w social media” jest przewodnikiem, który przeprowadzi Cię przez cały proces. Zostały ostatnie sztuki, a nie będzie trzeciego wydania.

Sprawdź teraz!