fbpx

Recenzja aplikacji Sombrero od Sotrender

IMG_1106W grudniu 2015 roku Sotrender wypuścił aplikację, która – w zamyśle – ma pomagać przedsiębiorcom w wykorzystywaniu social mediów. Firma, która zajmuje się analizowaniem i optymalizowaniem korzystania z mediów społecznościowych, doszła do bardzo słusznego wniosku, że takie osoby jak np. samozatrudnieni, managerowie restauracji czy hoteli, a także promujący własną osobę coachowie/trenerzy, nie mają zbyt wiele czasu aby zagłębiać się w tajniki social mediów. Stworzyła więc aplikację Sombrero, które jest zarazem przewodnikiem jak i motywatorem działań.

Jak to działa?

Aplikacja skonstruowana jest w ten sposób, że niemal codziennie przypomina nam, że powinniśmy wykazać się jakąś aktywnością w mediach społecznościowych. I to nie byle jaką, ale z góry zaplanowaną. Jedyne, co nam pozostaje, to jest wykonać dane zadanie w ramach 4 dostępnych social mediów – Facebook, Twitter, Instagram i własny blog.

Pierwsze kroki

Po ściągnięciu IMG_1109aplikacji i zalogowaniu się, od razu zapytają nas o wybór social mediów, jakie chcemy podłączyć. Należy je wskazać, po czym dodać kolejne profile. Kiedy zakończymy ten etap, pokaże się nam możliwość zobaczenia pierwszej wskazówki – od razu z przykładem. Bardzo dobrze rozwiązano tutaj kwestię ewentualnych pytań – z poziomu aplikacji można przejść na bloga Sotrendera, gdzie mowa o konkretnym zagadnieniu.

Jakie zadania dostaniemy od Sombrero?

Podstawowy plan treningowy składa się z 20 zadań. Poruszane są tam takie tematy, jak:

  • kreacja treści,
  • mierzenie skuteczności komunikacji,
  • branding i optymalizacja profili w mediach społecznościowych,
  • obsługa klienta,
  • grupa docelowa
  • reklama w social media.

IMG_1108Minusy?

Pierwszy to taki, że apka jest to angielsku, jak z resztą cały blog. To spore utrudnienie da nieanglojęzycznych, ale należy pamiętać, że jest to wciąż wersja testowa. Druga kwestia – aplikacja jest tylko na Androida i iOS, brak Windows Phone. Ale – jak wyżej – przy wersji testowej jest to zupełnie zrozumiałe.

Podsumowanie

Uważam, że Sombrero to przemyślana aplikacja, w którą Twórcy włożyli sporo czasu, pracy i doświadczeń. Faktycznie kieruje krok po kroku, daje ciekawe rady i w wielu przypadkach (np. przy braku pomysłu na content) może pomóc.

Dlatego rekomenduję ją Wam, ściągnijcie i wypróbujcie sami!

 
IMG_1110IMG_1111IMG_1114

IMG_1116IMG_1115
IMG_1158

Scroll to Top

Kurs online

LinkedIn

w 7 krokach

Anna-Maria Wiśniewska

Jeśli od pracy 1:1 wolisz pracę własnym tempem, sprawdź mój kurs online! Wykorzystaj moc swojej marki do osiągania celów zawodowych.