fbpx
Tworzysz profil od razu w serwisie Anna-Maria Wiśniewska

Błędy na LinkedIn: #4 Tworzysz profil od razu w serwisie

Zamknij na chwilę oczy i przypomnij sobie lekcję polskiego i Twoje pierwsze wypracowanie. Czy pamiętasz, co mówiła nauczycielka? Że zeszyt jest „świętością” i zanim coś w nim napiszesz, zapisuj swoje wersje próbne „na brudno”, aby gotowy tekst móc przepisać „na czysto” 🙂

Niezależnie czy Cię to denerwowało czy też nie, miało to swoje konkretne cele, np.:

  • nauczyć nas dbałości o ważne,
  • pomóc w kreatywności – czasem gdy wiemy, że coś nie ujrzy światła dziennego, łatwiej nam przychodzi tworzenie (sprawdź też mój tekst o tym, jak pozbyć się blokady przed publikacją treści: http://bit.ly/zdejmijblokade).

Dlatego tak, pisanie „na brudno” ma ogromną moc – kiedy wiesz, że możesz napisać cokolwiek, pokreślić, zapisać znowu, zastanowić się, zmienić zdanie trzy razy i ujdzie Ci to na sucho 😉 Ma to wartość psychologiczną.

Błędy na LinkedIn: #4 Tworzysz profil od razu w serwisie

Sama doskonale zdaję sobie z tego sprawę – kiedyś tworzyłam profile na LinkedIn dla moich klientów bezpośrednio na LinkedIn. Tak, były to moje początki i jak każdy na starcie – popełniałam błędy, i muszę przyznać, że to był kiepski pomysł 😅 (case dla Jarosława Łojewskiego z Fundacji Dobra Porażka). Odkąd zaczęłam pracować z Klientami na brudnopisach – jakość mojej pracy niesamowicie wzrosła. Tak więc wiem, o czym mówię.

Ale wróćmy do Twojego profilu. Jeśli zależy Ci na naprawdę dobrym, przemyślanym profilu, nie popełniaj tego błędu, że tworzysz profil od razu w serwisie. Zacznij swoją pracę od otworzenia brudnopisu. Obojętnie czy to Word czy jakikolwiek inny notatnik, będziesz miał możliwość spokojnego wglądu w napisaną przez Ciebie treść. Może ona sobie poczekać dzień lub dwa bez publikacji, w tym czasie dojrzeje i zadecydujesz, czy to jest to. A przemyślana treść bardzo pozytywnie wpłynie na Twoje budowanie, kreowanie wizerunku specjalisty.

Daj sobie ten komfort i nie rób nic na chybcika – niestety rzadko kiedy się to opłaca. Powodzenia!

Sprawdź, jak możemy pracować nad Twoim profilem: LinkedIn Concierge

Przewiń do góry

Czy zdążysz?
ostatnie sztuki mojej książki!

Zaufanie jest walutą przyszłości, dzięki której realizujesz swoje cele. 

Zaufanie wielu możesz zdobyć, jeśli będziesz umiejętnie budował swoją markę osobistą.

Moja książka „Wizerunek w social media” jest przewodnikiem, który przeprowadzi Cię przez cały proces. Zostały ostatnie sztuki, a nie będzie trzeciego wydania.

Sprawdź teraz!