fbpx
Jak pozyskać klientów na LinkedIn Anna-Maria Wiśniewska

WOW! Jak łatwo pozyskać klientów na LinkedIn?

Dzisiaj chcę pokazać Wam funkcję na LinkedIn (funkcję, nie funkcjonalność!), z której prawdopodobnie nie korzystacie, a więc omija Was naprawdę sporo szans na ciekawe kontakty i deale. O czym mowa? O tzw. „Poradach nt. kariery”, które każdy z nas można znaleźć na swoim profilu, na „Twojej tablicy”.

„Porada nt. kariery” to opcja, dzięki której możemy podzielić się z innymi swoją wiedzą. Działa to w ten sposób, że użytkownicy LinkedIn piszą swoje zapytania wysyłając je „w eter” i czekają, aż ktoś ze społeczności na nie odpowie. Czyż to nie jest piękne? JEST!

Mam nadzieję, że już wietrzysz tu cień okazji? Wszystkie osoby, które pytają, mają jakiś problem, który chcą rozwiązać. Natomiast część z nich z pewnością będzie dobrymi kandydatami na Twoich klientów. Wystarczy najpierw pomóc im rozwiązać ich sprawę, a potem umiejętnie kierować rozmową…

jak zacząć całą procedurę?

linkedin

W tym miejscu (grafika) możemy znaleźć kilka informacji, które pokazują nam, jaką aktywność podjęli inni użytkownicy względem naszego profilu i aktualizacji, które wrzucaliśmy. O nich innym razem, natomiast kiedy klikniemy na zaznaczony bordowym kółkiem przycisk, LinkedIn zapyta się nas, w jakich obszarach możemy pomóc innym.

linkedin

Należy odpowiedzieć jak najdokładniej na zadane przez LinkedIn pytania – od tych odpowiedzi zależy, jak bardzo dopasowane do naszej profesji będą pytania, jakie serwis nam pokaże. Szczerze mówiąc dużej filozofii tu nie ma – LinkedIn daje przykłady, prowadzi jak po sznurku.

uzupełnione, co dalej?

Kiedy już uzupełnimy wszystko, pozostaje nam czekać i regularnie zaglądać do tej sekcji (na „Twoja tablica”). Co poniedziałek LinkedIn wrzuca nowe powiadomienia o zapytaniach. Dlatego w pewnym momencie możesz zobaczyć coś takiego:

linkedin

Jak widać na powyższym screenie, wraz z konkretnym pytaniem załączone masz wszystkie istotne informacje o kontakcie. Dlatego możesz się dobrze przygotować do odpowiedzi i pokierować rozmową w odpowiednie miejsca.

Pamiętaj jednak, że mimo, że odpowiadasz na pytanie, to Ty i rozmówca wciąż nie jesteście w sieci kontaktów – dlatego warto jest od razu taką osobę dodać.

Scroll to Top

Kurs online

LinkedIn

w 7 krokach

Anna-Maria Wiśniewska

Jeśli od pracy 1:1 wolisz pracę własnym tempem, sprawdź mój kurs online! Wykorzystaj moc swojej marki do osiągania celów zawodowych.